عرضه تخم مرغ در کاشمر ساماندهی شد/ با متخلفین برخورد می‌شود
عرضه تخم مرغ در کاشمر ساماندهی شد/ با متخلفین برخورد می‌شود

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کاشمر گفت: توزیع، حمل و نقل، عرضه و نگهداری تخم مرغ در مراکز پخش و فروش منوط به رعایت زنجیره سرد (دمای یخچال) است و با متخلفین برخورد شدید می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری ندای دانش ، دکتر سعید خانزاده، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان کاشمر در گفت‌و‌گو با خبرنگار ترشیز خوان؛ گفت: توزیع، حمل و نقل، عرضه و نگهداری تخم مرغ در مراکز پخش و فروش منوط به رعایت زنجیره سرد (دمای یخچال) است.

خانزاده افزود: این شبکه برای رعایت زنجیره سرد و رعایت نکات بهداشتی در زمینه حمل و نقل و توزیع تخم مرغ مصرفی و خوراکی، شرکت های تولید و توزیع تخم مرغ را به حمل و نقل با خودروی سردخانه دار و فروشگاهها نگهداری و عرضه تخم‌مرغ را به نگهداری در یخچال الزام نموده کرده است که این امر یکی از مراحل مهم در سالم ماندن این محصول تا زمان رسیدن به دست مشتری است.

وی باین داشت: تخم مرغ یکی از محصولاتی است که به علت خام بودن در معرض فساد ناشی از عدم رعایت نکات بهداشتی بخصوص رعایت نکردن زنجیره سرد قرار دارد که رعایت این موارد می تواند در سلامت این محصول و در نتیجه سلامت استفاده کنندگان از آن نقش بسزایی داشته باشد.

رئیس شبکه دامپزشکی کاشمر حمل و نقل تخم‌مرغ با خودرو سردخانه دار را گام موثری در جهت ارتقاء بهداشتی و بهبود کیفیت این محصول عنوان کرد و اظهار داشت: در این راستا نظارت بر نحوه توزیع و پخش تخم مرغ در شهرستان تشدید یافته که در این خصوص با واردکنندگان تخم مرغ از دیگر شهرستانها به شهرستان کاشمر هم مکاتباتی صورت گرفته و از این پس با کسانی که به توزیع غیر مجاز این محصول بپردازند و یا با پخش تخم مرغهای فاقد مشخصات و اطلاعات در سطح شهر برخورد شدید خواهد شد.

وی یادآور شد: به مسئولین مراکز توزیع این محصول جهت فراهم نمودن تجهیزات سرمایشی برای نگهداری تخم مرغ در دمای مناسب تذکرات لازم داده شده و نظارت های این شبکه و اقدامات و پیگیری های لازم تا زمان سالم سازی کامل توزیع و پخش این محصول ادامه خواهد داشت که در صورت عدم رعایت موارد از طریق مراجع قضایی قابل پیگیری می‌باشد.