ما مسئولین می‌توانیم با حضور در نماز جمعه مشکلات مردم را پیگیری کنیم
ما مسئولین می‌توانیم با حضور در نماز جمعه مشکلات مردم را پیگیری کنیم

نماینده مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اشخاص، رئیس اداره شده‌اند که کار مردم را، راه بیندازند گفت: شاید نتوانیم در ادارات مردم را ببینیم ولی ما مسئولین می‌توانیم با حضور در نماز جمعه و با استفاده از این ظرفیت، مشکلاتشان را پیگیری کنیم.

به گزارش پایگاه خبری ندای دانش به نقل  ترشیز خوان؛ جلسه شورای اداری شهرستان کاشمر، شامگاه سه شنبه به مناسبت پنجم مردادماه، سالروز اقامه اولین نماز جمعه با حضور فرماندار، امام‌جمعه، نماینده مردم ترشیز کهن در مجلس شورای اسلامی و مسئولین ادارات و نهادها در سالن همایش‌های فرمانداری برگزار شد.

حجت‌الاسلام جواد نیک‌بین، نماینده مردم شهرستان‌های کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی که در این جلسه گفت: متولی نماز جمعه همه ما از دهیار تا مدیر عالی در شهرستان هستیم و احترام به نماز جمعه بر عهده ما است و باید اهتمام داشته باشیم هر هفته حتماً در نماز جمعه شرکت داشته باشیم.

نماینده مردم شهرستان‌های کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه نماز جمعه باشکوه به خاطر حضور مردم متدین در این اجتماع است گفت: شاید در ادارات نتوانیم مردم را ببینیم ولی حضور مسئول در نماز جمعه و در دیدار مردمی مشکلات مردم را پیگیری کنیم.

اداره‌ای که کار مردم را با تماس نماینده، راه بیندازد رئیس اداره امر به کار نشده

وی بابیان اینکه امربه‌معروف و نهی از منکر برای ادارات و نهادها مربوط فقط به خانم‌ها نیست و مربوط به آقایان نیز هست عنوان کرد: اداره‌ای که کار مردم را با تماس نماینده، امام‌جمعه و فرماندار راه بیندازد رئیس اداره امر به کار نشده است.

حجت‌الاسلام نیک‌بین با اشاره به اینکه اشخاص، رئیس اداره شده‌اند که کار مردم را راه بیندازند به همین دلیل امربه‌معروف برای من و مسئولین امر به کار است و کسی که کار مردم را راه نمی‌اندازد باید نهی از منکرش کرد و اینجا است که باید تذکر شفاهی، کتبی و تذکر عملی به او داده شود.

نماینده مردم شهرستان‌های کاشمر، بردسکن، خلیل‌آباد و کوهسرخ در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نماز جمعه، مسجد و اجتماعات مذهبی نمونه غربی ندارد و ما یک ظرفیتی داریم که می‌توانیم به‌خوبی استفاده کنیم گفت: من متأسفم هر آزادمردی سوختن کتاب راه زندگی و نقشه راه انسان را دوست ندارد و محکوم می‌کند؛ ولی از بی‌غیرتی حاکمان کشورهای اسلامی بگوییم که قرآن سوزانده می‌شود و موضع قوی و برخورد درستی نمی‌گیرند و محلی که غیرت دینی ظهور پیدا می‌کند نماز جمعه است.

وی عنوان کرد: همه اعضای شورای اداری عضو ستاد نماز جمعه هستند و باید کار انجام دهند و سال‌به‌سال کشور قوی‌تر و محکم‌تر شده است، دلمان را خالی نکنند خبری نیست هرروز به شکوه اجتماعات مردمی افزوده می‌شود.

آمران به معروف و ناهیان از منکر باید وارد فضای اداری نیز بشوند

در ادامه حجت‌الله شریعتمداری، فرماندار کاشمر در این جلسه اظهار کرد: امربه‌معروف و نهی از منکر فریضه‌ای است که در ابعاد فردی و اجتماعی انجام می‌شود و ترک آن به گفته مولی‌الموحدین، امام علی (ع) موجب تسلط اشرار بر جامعه می‌شود.

فرماندار شهرستان کاشمر افزود: آمران به معروف و ناهیان از منکر باید علاوه ورود به فضای فردی و اجتماعی، وارد فضای اداری نیز بشوند و اجرای درست قانون و قوانینی که بر عهده تک‌تک مسئولین اجرایی قرارگرفته است را پیگیری کنند و برای حل مشکلات مردم پیشنهاد ارائه کنند و مدیران دستگاه‌های اجرایی را مورد خطاب قرار دهند.

وی با اشاره به اهمیت انتخابات و بیان اینکه شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام و مورد اعتماد و وثوق مردم است گفت: انتخابات بزرگ و پرشوری در پیش داریم و مطابق با آخرین قانون انتخابات، همه ما پای‌کار برگزاری گسترده انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری هستیم.

با صرف جویی در مصرف برق، خاموشی چاه موتورهای کشاورزی را به حداقل برسانیم

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه شاهد گرمای شدید و بی‌سابقه طی این مدت هستیم و باید رؤسای ادارات حداکثر صرفه‌جویی در مصرف برق را در محیط اداری داشته باشند عنوان کرد: اداره برق مأموریت قانونی دارد و تأکید می‌کنیم به‌صورت سرزده به فرمانداری و ادارات مراجعه کنند و هر اداره‌ای که رعایت الگو را ندارد اول تذکر بدهند و بعداز آن قاطعانه برق اداره را قطع کنند و مسئولیت هرگونه عواقب این کار بر عهده مسئول آن اداره است.

وی با تأکید بر اینکه باید مصرف برق طوری برنامه‌ریزی شود که کمترین خاموشی چاه موتورهای کشاورزی را داشته باشیم گفت: ما باید تلاش کنیم با صرفه‌جویی در برق و عدم خاموشی چاه موتورهای کشاورزی، کشاورزان بتوانند محصول یک سال زراعی و دسترنجشان را به‌خوبی برداشت کنند چون هرچه قدر بار مصرف برق کم شود شرکت برق می‌تواند خدمات پایدارتر برقی را به چاه موتورهای کشاورزی ارائه دهند.

شریعتمداری در ادامه از افزایش ۸۶ درصدی اعتبارات شهرستان خبر داد و عنوان کرد: همه رؤسای ادارات تلاش شبانه‌روزی برای تحقق این اعتبارات داشته باشند و حتی می‌توانند چندین برابر آن مبلغ را محقق کنند چون هیچ سقفی برای اعتبارات وجود ندارد و هر دستگاهی که تلاش و فعالیت کند به‌عنوان مجموعه فرمانداری و فرماندار قول می‌دهیم جهت ارائه خدمت به مردم برای تأمین چندین برابر اعتباراتشان از اعتبارات ملی جذب کنیم.

فرماندار کاشمر با اشاره به اینکه از ویژگی‌های دولت مردمی و انقلابی آیت‌الله رئیسی رصد میدانی مشکلات است و در یک ماهی که گذشت شاهد حضور مسئولین استانی و ملی در شهرستان بودیم گفت: حضور معاون هماهنگی عمرانی استاندار، مدیرکل راه و شهرسازی استان، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، مدیرکل ورزش و جوانان، مدیرکل هلال‌احمر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد، مدیرکل هواشناسی، مدیرکل تبلیغات اسلامی، مدیرکل زندان‌ها، معاون وزیر ورزش و جوانان، معاون حقوقی امور استان‌های جمعیت هلال‌احمر کشور و استاندار استان خراسان رضوی در شهرستان کاشمر حاضر شدند این نشان می‌دهد که اهتمام همه مسئولین دولت بر رفع مشکلات مردم و حل آن‌ها به‌صورت میدانی است.

مسئولین شهرستان با حضور در جمع مردم مشکلات را به‌صورت میدانی رفع کنند

وی با تأکید بر اینکه مسئولین شهرستان نیز باید در حیطه مسئولیت خودشان از اتاق‌ها بیرون بیایید و با حضور در جمع مردم مشکلات را به‌صورت میدانی رفع کنند گفت: چند موضوع کلان شهرستان در مسیر تحقق عملی قرارگرفته است که می‌توانیم به موضوع شهرک گلخانه‌ای کاشمر در زمینی بالغ‌بر ۳۰ هکتار و سرمایه‌گذاری بالغ‌بر هزار میلیارد تومان قرارداد آن با شرکت شهرک‌های کشاورزی وزارت کشاورزی قطعی شد اشاره‌کنیم.

شریعتمداری افزود: پروژه عظیم نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ مگاواتی جواز تأسیس آن از طرف وزارت نیرو صادر شد و با سرمایه‌گذاری بالغ‌بر ۷۵ میلیون یورو به‌زودی تحویل زمین و کار احداثش در شهرستان کاشمر شروع می‌شود.

فرماندار کاشمر بابیان اینکه گرچه عملیات پست برق شهرک صنعتی شروع‌شده است تصریح کرد: ۹۰ هکتار اراضی برای فاز دوم شهرک صنعتی تخصیص‌یافته است که گرچه، جواز تأسیس ۸۰ کارگاه و کارخانه قبلاً صادرشده با واگذاری زمین‌های جدید در شهرک که از آبان ماه شروع می‌شود شاهد اشتغال و کسب‌وکار در شهرستان کاشمر خواهیم بود.

پروژه جاده کاشمر به شادمهر با سرعت به کار خودش ادامه می‌دهد /بالغ‌ بر ۳۰۰ میلیارد تومان تخصیص اعتبار صورت می‌گیرد

وی با اشاره به اینکه با همه مشکلاتی که بر حوزه اقتصادی کشور حاکم است بالغ‌بر ۱۰۰ میلیارد تومان برای احداث باند دوم جاده کاشمر به شادمهر اختصاص‌یافته است گفت: بالغ‌بر ۸۰ درصد ابنیه این پروژه عظیم احداث‌شده و با پیگیری‌های نماینده محترم در مجلس شورای اسلامی و استاندار خراسان رضوی بالغ‌ بر ۳۰۰ میلیارد تومان در سال جاری تأمین اعتبار و تخصیص اعتبار صورت خواهد گرفت و پروژه با سرعت به کار خودش ادامه خواهد داد

شریعتمداری با تأکید بر اینکه همه مدیران و مسئولین، خدمت گذاران مردم در دولت مردمی و انقلابی آیت‌الله رئیسی هستیم و تلاش خودمان را برای خدمت شبانه‌روزی به مردم باید مضاعف کنیم عنوان کرد: مردم خروجی فعالیت‌های ما را می‌خواهند، مردم خدمتی می‌خواهند که لمس کنند و با شعار و یا اینکه هریک از ما صرفاً در وعده‌ووعید از یکدیگر پیشی بگیریم کاری انجام نگیرد فایده‌ای ندارد.

فرماندار کاشمر تأکید کرد: از هفته آینده مجموعه فرمانداری در تک‌تک ادارات حضور خواهد داشت و از طرف فرمانداری بازرسینی منصوب خواهند شد تا بر عملکرد ادارات و جذب اعتباراتشان نظارت داشته باشند و قطعاً رؤسای تک‌تک ادارات و دستگاه‌های اجرایی با این بازرسین که از بدنه مردم هستند همکاری مستمر و پویایی خواهند داشت.

اگر امر به معروف و نهی از منکر تعطیل شود، جامعه در دست افراد متحجر قرار می‌گیرد

حجت‌الاسلام جواد طاهری، امام‌جمعه شهرستان کاشمر نیز در این جلسه همچنین بابیان اینکه اهمیت نماز جمعه را می‌توان به این دانست که دو خطبه‌ای که در نماز جمعه بیان می‌شود به‌منزله دو رکعت از نماز دیده‌شده است

امام‌جمعه شهرستان کاشمر با اشاره به اینکه یکی از رسالت‌های ستاد نماز جمعه پیگیری مشکلات است عنوان کرد: گرچه مشکلات مردم در ادارات را باید به مراکز بالاتر اطلاع‌رسانی کنیم ولی در ابتدا با مشکلات را با مسئولین مربوطه مطرح می‌کنیم تا برای رفع آن در شهرستان اقداماتی انجام شود.

وی بابیان اینکه گرچه در دهه امربه‌معروف و نهی از منکر هستیم ولی متأسفانه اصناف نسبت به رعایت حجاب دقت ندارند گفت: گرچه امربه‌معروف و نهی از منکر تذکر لسانی بین مردم است ولی اگر این وظیفه همگانی تعطیل شود، جامعه در دست افراد متحجر قرار می‌گیرد.

حجت‌الاسلام طاهری یادآور شد: در مسئله حجاب کوتاه نمی‌آییم و عزتی برای خانم‌ها در بی‌حجابی ایجاد نمی‌شود.