تصاویر لاهیجان قدیم تا امروز دیوارنگاری شد
تصاویر لاهیجان قدیم تا امروز دیوارنگاری شد

شهردار لاهیجان از دیوارنگاری لاهیجان قدیم تا امروز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ندای دانش به نقل گیل فام , رضا زنده دل در گفت و گويی افزود: شهرداری لاهيجان به منظور سر زندگی در فضای شهری در ادامه نقاشی دیوارها و کافوها این بار به منظور نشان دادن هویت شهری به دیوارنگاری لاهیجان قدیم تا امروز پرداخت.

وی اضافه کرد: این پروژه شامل ۱۸ نقاشی سیاه و سفید از تصاویر قدیم لاهیجان و ۱۳ نقاشی رنگی از لاهیجان امروز در نبش میدان دکتر حشمت توسط سپیده مرزبان پور مقدم و سیدبهرام میرشفائی از هنرمندان لاهیجی با نظارت معاونت خدمات شهری و واحد سیما، منظر و فضای سبز اجرا شده است.

شهردار لاهیجان گفت: زندگی شهرنشینی امروز با همه پیشرفت ها و شلوغی ها نیازمند آرامش دهی به شهروندان است و مدیریت شهری لاهیجان در طول سالهای گذشته با هدف زیباسازی منظر شهری اقدام به نقاشی دیوارها و کافوها کرد که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت.

زنده دل گفت: سال گذشته نیز همزمان با تولد استاد حسین محجوبی نقاش و معمار برجسته لاهیجانی آثار این هنرمند با عنوان «يك شهر، يك گالری»  توسط شهرداری بر روی تمام استند های شهری در معرض ديد علاقه مندان هنر قرار گرفت و شهروندان و مسافران از آثار ایشان در يك گالری به وسعت شهر لاهيجان كه زادگاه اين هنرمند توانا می باشد بازديد نمودند.

وی افزود: لاهيجان شهری با پیشینه پربار فرهنگی مي باشد و مدیریت شهری با اجرای برنامه های فرهنگی و معرفی مفاخر تمام تلاش خود را برای حفظ و ارتقای جایگاه فرهنگی این شهر بکار خواهد بست.