یادداشت لیلا نیسی عضو هیات علمی پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول به مناسبت روز پرستار :بصیرت حرفه ای در پرستاری
یادداشت لیلا نیسی عضو هیات علمی پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول به مناسبت روز پرستار :بصیرت حرفه ای در پرستاری

بصیرت حرفه ای به معنای به تکامل رساندن اخلاق حرفه ای در مراقبت ، آموزش ، پژوهش و مدیریت کردن است. همزمانی روز پرستار با ولادت با سعادت حضرت زینب (س) گنجینه ای از همدردی، همدلی و صبر و ایثار پرستاران را به جامعه منتقل می کند.

بصیرت حرفه ای در پرستاری به معنای آن است که یک جامعه و نه تنها پرستاران، در راستای رسیدن به اهداف عالی این حرفه که بر مبنای انسانیت پی ریزی شده است به بلوغ فرهنگی و علمی برسند، جایی که درد و آلام مردم وجود دارد بصیرت حرفه ای چیزی جز مردم مداری نخواهد بود و البته درخشش این مهم با درک دوجانبه نمایان میشود.

بصیرت حرفه ای به معنای به تکامل رساندن اخلاق حرفه ای در مراقبت ، آموزش ، پژوهش و مدیریت کردن است .جایی که دانش مان را افزایش میدهیم  در اصل رسالت خود را در بصیرت حرفه ای مان به جا آورده ایم.  وقتی که در این شرایط بحرانی مردم و پرستاران در کنار هم به مبارزه با ویروس منحوس کرونا پرداختند تا سلامتی و شادابی در کشورمان توسعه یابد چیزی جز بصیرت جمعی از این حرفه تعریف نخواهد شد.

شاید وصف پرستاری در واژه ها نگنجد اما همزمانی آن با ولادت با سعادت حضرت زینب (س) گنجینه ای از همدردی، همدلی و صبر و ایثار پرستاران را به جامعه منتقل خواهد کرد.

این روز خجسته به تمام پرستاران ایران عزیزمان مبارک باد💐 لبخند و آرامش بدرقه راهتان ….💐

 

چو غنچه گر چه فروبستگیست کار جهان

تو همچو باد بهاری گره گشا می‌باش

دکتر لیلا نیسی

عضو هیات علمی پرستاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول