شهردار لاهیجان به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان عملکرد مدیریت شهری را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری ندای دانش به نقل گیل فام  ، رضا زنده دل ، سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این شهرستان در مسجد جامع با تاکید بر اهتمام مدیریت شهری لاهیجان برای تکمیل پروژه دفع بهداشتی زباله گفت : این پروژه یکی  از طرح های مهم مدیریت شهری لاهیجان است که در حال حاضر با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام است.
وی با بیان اینکه خرابی آسفالت یکی از مشکلات مهم شهروندان بوده است افزود : شهر لاهیجان نیازمند ۵۰۰ هزار متر مربع آسفالت هست که با اقداماتی که در سال گذشته صورت گرفت عملیات لکه گیری و روکش آسفالت ۱۲۰ هزار متر مربع از معابر با اعتبار بالغ بر ۴۰ میلیارد تومان انجام شد که امسال نیز طبق برنامه ریزی های صورت گرفته ۱۰۰ هزار مترمربع از معابر شهری روکش و ترمیم خواهند شد.
شهردار لاهیجان از آغاز عملیات اتصال مسیر بلوار دکتر حکیم زاده به بلوار دیلمان خبر داد و اضافه کرد: با اتصال بلوار دکتر حکیم زاده به دیلمان و در ادامه اتصال این مسیر به بلوار دانشگاه از ترافیک مسیر میدان سردارجنگل به سلمان فارسی کاسته خواهد شد.
زنده دل با اعلام اینکه در سال گذشته در ۱۲ هزار متر مربع ازمعابر جدید الاحداث و فرسوده با اعتبار ۸ میلیارد تومان پیاده رو سازی انجام شد افزود : امسال نیز در ۱۵ هزار مترمربع از معابر با اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان پیاده رو سازی می شود.
وی با اشاره به  وجود ایستگاه شماره ۲ آتش نشانی در کمربندی ادامه داد : با توجه به اینکه خودرو های سنگین امدادی امکان عبور از پل جنب این ایستگاه را جهت خدمات رسانی به مردم منطقه را نداشتند ، یک دهنه پل با اعتبار یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در این منطقه احداث شد.
شهردار لاهیجان با بیان اینکه این شهر دارای ۸ محل مهم است که به عنوان بافت تاریخی مطرح است گفت : وظیفه مدیریت شهری نگهداری از این مناطق است و نباید بگذاریم تاریخ شهر لاهیجان که به این بافت های تاریخی بر می گردد از بین رود.
رضا زنده دل بیان داشت : در این راستا در محلات پردسر و اردوبازار جداره سازی و کف سازی با اعتبار ۵ میلیارد تومان انجام شد که امسال نیز این اقدامات در محلات کاروانسرابر و غریب آباد انجام خواهد شد.
احداث مسیر پیاده و دوچرخه سواری تالاب حاجی آباد ، بازپس گیری یک دانگ جزیره استخر با اعتبار ۶ میلیارد تومان ، دیواره سازی رودخانه شهرک فرهنگیان با اعتبار ۸ میلیارد تومان  ، نصب چراغ های روشنایی معابر با اعتبار ۷ میلیارد تومان ، بازسازی و اصلاح هندسی میدان شهید پاینده با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان  ، تجهیز پارکهای سطح شهر با اعتبار ۳ میلیارد تومان و احداث آشیانه ایستگاه شماره ۳ آتش نشانی با اعتبار یک میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان از محل درآمدهای عمومی شهرداری و اعتبارات استانی از دیگر مواردی بود که شهردار لاهیجان در تشریح عملکرد مدیریت شهری به آنها اشاره کرد.
وی در پایان از همراهی شهروندان و حمایت مسئولان شهرستان، فرماندار و اعضای شورای تأمین و امام جمعه لاهیجان برای پیشبرد برنامه های مدیریت شهری قدردانی کرد.

اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان